понеділок, 25 травня 2015 р.

Звіт
з лабораторної роботи № 2
студентки фізико-математичного факультету,
5 курсу, 2 групи
 Дзини Лариси Сергіївни
Тема лабораторної роботи: Викорситання веб-сервісів Google
Мета: навчитися створювати акаунт у Google та користуватися сервісами Google.

Порядок виконання:
Рис.1 Аккаунт у Google+

Рис.2 Повідомлення у Gmail

Рис.3 Контакти у Google+

Рис.4 Лист усім контактам одночасно

Рис.5 Налаштування параметрів (інший вигляд поштової скриньки)

Рис.6 Створення нового контакту


Контрольні запитання:
1. Поняття «Google».
1)Google — найбільша пошукова система, що належить корпорації Google Inc.Перша за популярністю (79,65 %), обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць (частка ринку 62,4 %), може знаходити інформацію 195 мовами.
Підтримує пошук у документах форматів PDF, RTF, PostScript, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint та інших.
2)Google Inc.  американська публічна транснаціональна корпорація, яку засновали 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс і лідер веб-ринку у світі, має у власності, зокрема YouTube і Blogger. Штаб-квартира корпорації розташована в Кремнієвій долині, представництва компанії також є в Північній Америці, Європі та Азії.
Google.com — найвідвідуваніший сайт у світі (поряд із facebook.com). Водночас, компанію звинувачують у цензурі та упередженому й ненейтральному висвітленні результатів пошукових запитів.

2. Найбільш популярні сервіси Google.
«Запитання та відповіді» (раніше Google Answers) — сервіс для колективного отримання відповідей на виникаючі питання.
Google Apps — сервіс для використання служб Google разом зі своїм доменом.
Google Merchant Center (раніше Google Base) — дозволяє власникам контенту поміщати структуровану інформацію в сховище, автоматично отримуючи можливість пошуку за цією інформацією.
Blogger — це сервіс для ведення блогів, що дозволяє тримати на своєму хостингу не тільки програмне забезпечення, а всю інформацію: записи, коментарі та персональні сторінки в СУБД на серверах Google.
Google Calendar — онлайновий сервіс для планування зустрічей, подій і справ з прив'язкою до календаря. Можливо спільне використання календаря групою користувачів. Крім того, сервіс інтегрований з Gmail.
Google Checkout — сервіс обробки онлайнових платежів, що на меті спростити процес оплати онлайнових покупок. Веб-майстри можуть використовувати даний сервіс в якості однієї з форм оплати. Працює по всьому світу.
Google Drive — хмарне сховище від Google з можливістю онлайн (в браузері) просмотру безлічі типів файлів (у тому числі і файлів фотошопу). Документи також можна редагувати і створювати як в Google Docs. Пропонується 5 Гб вільного місця.
Gmail — безкоштовна електронна пошта з великим обсягом місця для зберігання повідомлень (більше 10.1 Гб), з доступом по POP3 і зручним веб-інтерфейсом. Також є OpenID-провайдером для всіх служб Google.
Google Maps — набір карт, побудованих на основі безкоштовного картографічного сервісу.
Google Mobile — інтерфейс для використання застосунків Google за допомогою мобільних пристроїв.
Google News — автоматично створюваний новинний сайт, на якому зібрані заголовки більш ніж з 400 джерел новин по всьому світу: схожі статті групуються, а потім показуються згідно з особистими інтересами кожного читача.
Google Orkut — соціальна мережа, в якій користувачі можуть вказувати свою персональну та професійну інформацію, створювати зв'язку з друзями і об'єднуватися в співтовариства за інтересами.
Google Picasa Web  — персональні галереї фотографій.
Google Play — магазин застосунків від Google, що дозволяє власникам пристроїв з операційною системою Android встановлювати і купувати різні застосунки (власникам Android-пристроїв зі Сполучених Штатів і Росії також доступне придбання на Google Play книжкових видань, музики і фільмів).
Google Public Data Explorer  — публічні дані та прогнози від ряду міжнародних організацій та наукових установ.
Google Talk — програма для обміну миттєвими повідомленнями (на основі протоколу XMPP) і інтернет-телефон.
Google Sites — безкоштовний хостинг, який використовує вікі-технологію.
Google Translate — система статистичного машинного перекладу слів, текстів, фраз, веб-сторінок між будь-якими парами мов.
Google+ — Соціальна мережа

3. Адреса українського серверу Google.

4.Для чого потрібен акаунт Google.
Особистий акаунт дозволяє користувачеві налаштувати закладки та паролі, що в браузері робити дуже довго. Наприклад, якщо ви користуєтеся браузером Хром, то для використання деяких можливостей доведеться його ще налаштовувати, а це витрачання зайвого часу. Тим більше що деякі дії для налаштування доведеться виконувати по декілька разів. З акаунтом від Google можна не повторюватися, а зробити все одним кліком.
Наприклад, потрібно налаштувати браузер не на одному комп'ютері, а відразу на десяти, або налаштувати ряд планшетів.  Для налаштування на одному пристрої потрібно кілька разів виконувати одну і теж дію, налаштовувати кілька пристроїв буде займати багато часу. У цьому і є величезний плюс Google акаунта –  швидка і проста настройка.
Крім цього такий акаунт зможе забезпечити безпеку даних. У своєму електронному кабінеті можна зберігати документи, фотографії та інші важливі дані. Тобто, якщо несподівано виникнуть проблеми з операційною система, всі збережені дані будуть у повній цілості, і можна буде їх відновити після ремонту комп'ютера.
Прив'язати свій акаунт можна відразу до декількох пристроїв. Але після прив'язки з інших пристроїв вже буде не зможете зайти на свою сторінку. Тому при прив'язці потрібно бути уважнішим. Інакше всі дані і профіль будуть втрачені назавжди. Але в цьому теж є свої плюси –  шахраї, обманним шляхом отримали ваш логін і пароль, не зможуть зайти зі свого пристрою на ваш Google акаунт.
Фахівці рекомендують створити один загальний акаунт для всіх соціальних мереж. Це буде дуже корисним для тих, хто регулярно користується розміщення відеофайлів YouTube і Gmail поштою і для тих, у кого є власні сервіси для просування сайтів. Всі дані можна будуть просто зберігатися в свій профіль. Тим більше, що такий додатковий сервіс, як Google диск не буде зайвим.
5. Як можна змінити налаштування особистої поштової скриньки.
Зайшовши у налаштування та обравши бажані параметри та умови.


Немає коментарів:

Дописати коментар